Lanškrounsko znak Svazek obcí LANŠKROUNSKO Cyklostezka Lanškroun - Sázava

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30
Vyhlášení fotografické soutěže na rok 2023
31
Vyhlášení fotografické soutěže na rok 2023
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Revitalizace odpočinkového místa Cyklotras Lanškrounska – Mariánská hora

Revitalizace odpočinkového místa Cyklotras Lanškrounska – Mariánská hora

logo 

Projekt: Revitalizace odpočinkového místa Cyklotras Lanškrounska – Mariánská hora

Projekt Revitalizace odpočinkového místa Cyklotras Lanškrounska – Mariánská hora byl realizován za finanční spoluúčasti Pardubického kraje, města Lanškroun, městyse Dolní Čermná a obce Horní Třešňovec.

Popis projektu:

Předmětem projektu je revitalizace odpočinkového místa cyklotras Lanškrounska prostřednictvím opravy a rekonstrukcí všech prvků tohoto odpočinkového místa, které leží na významné křižovatce cyklotras Lanškrounska č. 4072, 4253 a 4223 na Mariánské hoře u Lanškrouna. .
Odpočinkové místo na křižovatce cyklotras na Mariánské hoře bylo zřízeno v roce 2004 jako součást mobiliáře systému cyklotras, které Lanškrounsko vyznačilo ve svém regionu v rozsahu téměř 200 km v letech 2002-2003.
Odpočinkové místo na Mariánské hoře je vybaveno těmito prvky :
• houpačka se sedákem, žebříkem a volným lanem,
• prolézačka se čtyřmi sloupy,
• vahadlová houpačka
• 2 ks sedací souprava
• přelézačka s lanovou sítí a žebříkem,
• kolostav
• 2 ks info tabulí s mapami

Díky umístění odpočinkového místa v blízkosti města Lanškrouna na křižovatce cyklotras spojujících jižní část Orlických hor s podhůřím a také díky bezprostřední blízkosti rozhledny Horní Čermná a hojně navštěvovaného poutního místa na Mariánské hoře s kostelem a s významnou křížovou cestou je území Mariánské hory vyhledávanou turistickou atrakcí a důležitým výletním místem nejen Lanškrounska, ale celého Pardubického kraje.
Od doby zřízení odpočinkového místa a instalace jeho prvků v roce 2004 došlo přes veškerou péči díky povětrnostním podmínkám k zásadnímu zhoršení stavu zejména dřevěných částí instalovaných prvků v důsledku čehož musel být v roce 2016 zakázán přístup veřejnosti na odpočinkového místo.
Hlavním cílem projektu je revitalizovat prvky odpočinkového místa, které je součástí základní infrastrukturu cestovního ruchu v území Lanškrounska a přispět tím ke kvalitativnímu rozvoji infrastruktury jak Lanškrounska, tak celé turistické oblasti Orlické hory a Podorlicko .
Výstupem projektu je oprava prvků odpočinkového místa a zejména jeho dřevěných částí odpočinkového místa cyklotras na Mariánské hoře. Výsledkem projektu bude znovuotevřené odpočinkové místo pro návštěvníky a obyvatele Lanškrounska.